20. 02. 2023

Souhrn víkendového florbalu

Dorostenky v sobotu vyhrály oba své soutěžní zápasy v Ústí nad Labem a dostaly se na 5. místo tabulky. Nejprve proti Ústí předvedly bezchybný týmový výkon, soupeřkám nic nedovolily a zvítězily 14:0. Proti Teplicím naše hra již neměla takové tempo, ale přesto si holky šly od první minuty za svým cílem a nevyzpytatelného soupeře porazily 4:1.

Mladší žákyně hrály v neděli v Kadani. Tým, který byl díky absencím složen z velké části z elévek, odehrál proti starším holkám slušné zápasy. Z pohledu trenéra jsme ani v jednom ze tří zápasů nezaostávali a na náš florbal se dalo koukat. Výsledkově to tentokrát stačilo jen na jedno vítězství a to proti Lounům 12:8. Těsná prohra s Chomutovem 5:7 a Kadaní 6:11, které jsou celou sezónu herně na vyšší úrovni, nás nemůžou mrzet. Jen škoda skvěle rozehraného zápasu s Kadaní, který jsme ztratili v druhé půli, kdy jsme přestali běhat. Ale z toho není třeba si dělat velkou hlavu, to se stává, příště to bude určitě lepší.

Mladší žáci si v neděli odvezli plný počet bodů z Děčína. Nejprve je čekal Chomutov, který se nacházel na 3. místě tabulky. Kluci se nenechali zastrašit a rivala z Chomutova porazili 7:6. Hned po krátké 10 minutové pauze následoval zápas číslo dva s domácím Děčínem, který je postaven v tabulce hned za námi. Byl to zápas se vším všudy, souboje, emoce, ale s výsledkem na naší straně a to 7:5.

Pak jsme konečně měli delší mezizápasovou pauzu, kterou jsme využili ke svačině a k zábavě. Do posledního utkání jsme tedy nastoupili plně odpočinutý a Litoměřice už od začátku neměli kousek volného místa na hřišti a kluci si poprvé v sezóně zažili jaké je to vést o 5 gólů a to 5:0, kdy soupeř mohl nasadit 4 hráče do pole. Na konci zápasu svítilo skóre 8:4 pro MTP.