2. 1. 2020

Polovina sezóny za námi

Jako první článek na tomto webu přinášíme ohlédnutí za podzimní částí rozjeté sezóny 2019/20. Do té byla přihlášena družstva našich mladých nadějí – Tuleňky reprezentovaly kategorie mini žákyň, elévek a mladších a starších žákyň. Dále se nám představovaly 2 týmy přípravek, elévové a mladší a starší žáci.

 

Tuleňky se nám na podzim ukazovaly hlavně ve skvělém týmovém duchu, kdy radost ze hry a odhodlání bojovat až do závěrečné sirény dělala trenérům velikou radost. Na čem by však chtěli s děvčaty ještě zapracovat, je rozjezd, kdy zahřátí do provozní teploty je trošku delší, než by se slušelo. Ale jak trenéři poznamenávají, stále se jedná o věk, kdy je nejdůležitější si osvojit a zlepšovat základní florbalové dovednosti a branky a výsledky se zákonitě dostaví.

 

Podobná slova jako o Tuleňkách lze zaslechnout i od trenérů přípravek a elévů. Herní projev je velice týmový a odhodlaný s chutí předvést, co se na tréninkách naučili. Mladší a starší žáci ale mají také s Tuleňkami jistou podobnost, a sice pomalejší starty turnajů. Jakmile se ale tyto mašiny rozparádí, je vidět zajímavý florbal, který nabídne nasazení, bojovnost, a díky tomu nakonec i branky.

 

Důkazem, že se všichni Tuleni i Tuleňky všeho věku florbalem baví, je parádní účast a atmosféra na silvestrovském celoklubovém turnaji, kterým příjemně uzavřeli druhou dekádu tohoto tisíciletí.

 

V novém roce 2020 se tak rozhodně můžeme těšit na skvělé výkony našich talentů a budeme jedině rádi, když je na cestě florbalovou kariérou budete i nadále skvěle podporovat.

Další novinky