24. 1. 2020

PODBOŘANSKÁ KREV NA VÝBĚRECH:
RUDA KLEMENT

Přinášíme Vám krátký rozhovor s podbořanským odchovancem, který v současné době hájí barvy Florbalu Chomutov – Rudou Klementem. Na začátku této sezóny se převlékl do chomutovského a zatím se mu v této sezóně daří. V podkrušnohorském celku sbírá body nejen v 1. lize dorostenců, ale také v první lize juniorů. Nedávno se představil také na výběrech v týmu Ústeckého kraje. Našel si ale i čas odpovědět nám na pár otázek.

Jak dlouho se věnuješ florbalu a jaký byl zatím tvůj největší úspěch?

Jestli to mám brát úplně od začátku tak už to bude 10 let, ale hrál jsem k tomu ještě fotbal, takže pouze florbalu se nyní věnuji 6. rokem. Za největší úspěch nyní určitě beru dosažení širší nominace do repre U17. To je pro mě obrovskou motivací se posouvat dál a posouvat s tím i svoje cíle.

Proč sis vybral zrovna florbal?

Jak už jsem zmiňoval, od 5 let jsem hrál fotbal, který mě postupem času přestával bavit, a protože moji spoluhráči hráli i florbal, tak se tak nějak sešly okolnosti a začal jsem s florbalem, do kterého mě vtáhnul trenér florbalu a rodiče. Jsem jim za to vděčný.

Kam nejdál by ses chtěl s florbalem dostat?

Mám spíše menší cíle, ale jako vrchol určitě beru hrát ve Švédsku.

Kdo je ti v tomto všem hlavní podporou?

Mojí velkou podporou jsou určitě rodiče a samozřejmě moje skvělá přítelkyně

Tréninky a zápasy jsou jistě velmi náročné, jak to stíháš kombinovat se školou?

Samozřejmě 6 tréninků týdně, které teď mám, není zrovna málo, ale když se chcete někam posouvat, tak jde všechno. Jde jenom o to, co všechno jste schopni obětovat. Ve škole se snažím dávat větší pozor, abych se potom nemusel učit na intru.

Jak vzpomínáš na svůj mateřský klub?

Na Podbořany vzpomínám spíše v kladném. Jednou ale přišla fáze, kdy mi už nemohly nabídnout nic navíc, a tak jsem se musel posunout dál. Bylo to i podmínkami pro rozvoj, ale věřím, že s postavením haly se tohle zlepší. Určitě bych chtěl také podotknout fungování pana Chodury, díky kterému jsem s florbalem začal. Také jsem rád, že se Podbořany posouvají dál, je hezké vidět svůj mateřský klub se takhle rozvíjet.

Chceš něco vzkázat svým bývalým či současným trenérům?

Vzkázal bych jen, že děkuji za veškerou ochotu a přenesení chutě do florbalu, která se mě stále drží.

My nejen Rudovi, ale i všem ostatním odchovancům podbořanského florbalu, přejeme hodně úspěchů ve světě florbalovém i osobním.

Další novinky