Muži zakončili sezónu na třetí příčce

Týden před Velikonoci odehrálo tuleňské áčko svá poslední utkání sezóny na domácí půdě. Oba zápasy před početnou návštěvou nakonec zvládlo a v tabulce udrželi 3. místo.

Již před tímto víkendem bylo jasné, že muži nedosáhnou výše než na pomyslný bronz. Ovšem stále nebylo toto umístění pojištěné, což věděl i přímý konkurent z Teplic. FD Teplice B byly i v loňském ročníku, kdy s nimi naši muži hráli Ústeckou ligu, velkým soupeřem v boji o postup. Nakonec to byli právě tepličtí, kteří doprovodili do Regionální ligy pro tuto sezónu náš tým mužů. A v posledním kole se v Tuleň Aréně měli opět prát o místo - tentokrát třetí

Nejprve na chlapy však v sobotu 23.3. čekala papírově snazší záležitost. Jirkov, který se s 5 body krčil na posledním stupínku tabulky, měl být pro Tuleně povinným ziskem 3 bodů - na domácí půdě, před diváky, jež se přišli rozloučit se sezónou, a v téměř plné sestavě doplněné o juniory. Jenže jirkovští Miners přijeli v posledních zápasech ukázat, že florbal umí. Dokonce se ve třetí minutě dostali do vedení. To však trvalo něco málo přes 3 minuty, když se podařilo první lajně srovnat. Konec třetiny byl nabitý a každý tým vsítil po jedné brance. Před druhou třetinou byl tedy stav 2:2.
Ve druhé třetině se hrál florbal plný emocí a nepřesností, který vyústil ve vedení 6:4 pro Jirkov. Tuleni, kterým v tomto zápase chyběl hlavní trenér kvůli povinnostem u přípravky, tak sáhli ke změnám v sestavě a stažení hry na 2 útoky. A tato rošáda se vyvedla, neboť během 3 minut bylo srovnáno na 6:6. Tuleňům se dařilo soupeře tlačit a k téměř žádným akcím jej nepouštět, přesto se Jirkov z ojedinělého pokusu dostal do vedení 7:6. Ze své aktivity však podbořanští neslevili a přišlo zasloužené vyrovnání přesně 8 minut před poslední sirénou. V následujících 5 minutách byl na míčku hlavně náš tým, podařilo se přidat ještě 2 branky a zdálo se, že je soupeř definitivně zlomen. Miners ale nechtěli nechat kůži lacino a 131 vteřin před koncem vydřeli snížení na 8:9. Naše chlapy tak čekala situace, kterou za celou sezónu nepoznali a tou je soupeřova hra bez brankáře. Díky obětavým výkonům nakonec těsný náskok udrželi, zvítězili 9:8 a kýžené 3 body zapsali.

Posledním soupeřem ročníku 2023-2024 bylo již zmiňované béčko Teplic. Ti zvládli svůj zápas se žateckými Jazzmany, a ztráta na MTP tak stále činila 3 body - to znamenalo, že pokud zvítězí, třetí místo si urvou pro sebe. V první třetině se Tuleni dostali 3x do vedení, ale vždy dokázal soupeř srovnat. Teprve úder 24 vteřin před jejím koncem nenašel teplickou odpověď a další zápasové změny ve skóre již shodný stav nenabídly. Tuleni na konci zápasu tak mohli slavit se svými fanoušky výhru 11:7 a celkově třetí místo v Regionální lize mužů, což je historicky nejlepší umístění našeho klubu. Byť byla před sezonou ambice postoupit do divize, tak i tento úspěch určitě lze brát všema deseti.