10. 10. 2021

dorostenci

Druhé kolo druhé dorostenecké ligy naše kluky zaválo 10. října 2021 do pro nás téměř mateřské haly do Kadaně, kde jsme až do letošní sezony hráli všechny své domácí zápasy a kde se nám vždy dařilo jak herně, tak výsledkově. Tato neděle neměla být žádnou výjimkou, neboť nás čekaly dva zápasy s našimi oblíbenými soupeři z Jirkova a domácí Kadaní.

2:14

Florbal Jirkov – Mocní Tuleni Podbořany

( 1:4, 1:4, 0:6)

Nejlepší hráči podle kan. bodování: Dvorský 4+3, Urban T. 0+6, Pilař 5+0

„Zápas začal, jak je pro nás již pravidlem, velmi laxně, někteří hráči byli myšlenkami ještě v posteli, hra bez pohybu, bez přesnosti, bez kombinace s řadou zahozených brankových příležitostí, prostě hra kterou každý trenér strašně ,,rád“ sleduje. A tak nebyla náhoda, že i když jsme byli herně o něco lepší, tak soupeř vytěžil z minima maximum a nekompromisně trestal nedůraz a chaos v naší mezihře.

Tuleni se dlouho nemohli dostat do tempa a herní pohody a ač první třetinu nakonec vyhráli. 4:1 nelze ji považovat za nijak zdařilou. Tomáš Urban se tentokrát střelecky neprosadil, nicméně jeho 6 gólových přihrávek mělo svou kvalitu. Píla na centru těžil z jeho nabíjení a nakonec skončil s 5 přesnými zásahy a na druhém křídle Maty, který nasbíral nakonec 4 góly a 3 asistence.

Druhá třetina měla zcela totožný průběh a skončila stejně jako ta první. Až třetí třetina definitivně zlomila srdnatý odpor Horníků a konečný výsledek zápasu 14:2 byl sice velmi pohledný, ale herně to nebyla z pohledu trenérů žádná sláva a k optimálnímu výkonu měl zápas hodně daleko. Mrzí hlavně střelecká nepřesnost a spousta zahozených vyložených brankových příležitostí.“

9:5

Mocní Tuleni Podbořany – FBC DDM KATI Kadaň

(2:3, 4:2, 3:0)

Nejlepší hráči zápasu podle kan. bodování: Urban T 2+4, Dvorský 2+1, Pleskač 1+1

„Druhým soupeřem byli pro Tuleně domácí Kati Kadaň. Začátek zápasu vypadal velmi dobře. Herně jsme se zlepšili oproti prvnímu zápasu. Bohužel nám asi není přáno dát v zápasech první gól a ani teď to nevyšlo, kdy se Kati z ojedinělé šance dostali do vedení. Naštěstí se nám podařilo díky Ulkačovi záhy vyrovnat a během chvíle, díky kapitánovi J.Urbanovi skóre otočit v náš prospěch. V této době byla hra jako na houpačce a nezvládli jsme závěr první patnáctiminutovky. Soupeř během pár vteřin 2× zavěsil a přehoupl skóre na svou stranu.

Ve druhé třetině se hra příliš nezměnila. Maty stihl vyrovnat, ovšem soupeř šel opět do vedení. Pro oko diváka celkem atraktivní zápas, plný šancí a střelby na obou stranách, která nepostrádala ani bojovnost, ani tvrdé osobní souboje a ani vyloučení, nebo trestné střílení. Střídali se pohledné pasáže s těmi nekoukatelnými, kdy hráči jako by si během hry vzali Time out a čekali co předvede soupeř. Konec druhé třetiny nám vyšel na výbornou a podařilo se nám opět přehoupnout skóre na naší stranu a přetahovaná pokračovala. Stav po 2/3 6:5 pro Tuleně.

Na začátku poslední části zápasu nám soupeř nabídl po faulu přesilovou hru, která se nám vůbec nepovedla, nejen že jsme neskórovali, ale ještě po naší hrubé chybě v obraně jsme faulovali a nabídli soupeři trestné střílení. Kuba v brance ovšem svým skvělým zákrokem vychytal soupeřova střelce, a jak se nakonec ukázalo, byl to rozhodující moment celého zápasu. Do konce utkání už skórovali jen Tuleni a při soupeřově hře bez gólmana uzavřel Maty z půlky hřiště gólový účet zápasu na konečných 9:5.“

Celkově získaných 6 bodů za tento víkend bylo zcela zasloužených a udrželi jsme po dvou odehraných kolech o skóre druhé místo v lize za vedoucí Lokomotivou Louny.

Poděkování patří za celý realizační tým všem hráčům za předvedený výkon a divákům za skvělé a hlasité fandění v hledišti v duchu fair play.