3. 4. 2022

DOROST

Dorostu skončila sezóna.

Dorost v neděli opět udržel domácí neporazitelnost a v posledním dvojzápase sezóny získal plný počet bodů. Soupeři nám byli zlepšující se horníci z Jirkova a nevyzpytatelné béčko Chomutova.

První zápas s Jirkovem splnil očekávání. Výsledek se sice nerodil lehce, ale naši borci hrající v trochu improvizované sestavě tahali celý zápas za delší konec a dotáhli ho bez větších problémů na konečných 11:3.

Druhý odpolední zápas s Chomutovem, který byl posílen několika hráči z A týmu, sliboval pořádnou bitvu. Naši kluci nechtěli rozhodně poslední zápas sezóny zakončit prohrou a tak na soupeře, který v dopoledním zápase smetl kadaňské Katy rozdílem třídy, vlítli od prvního střídání a bez respektu. Ač jsme byli herně lepším týmem, soupeř v první třetině 2× potrestal naše hrubky v defenzívě a museli jsme otáčet skóre. Trpělivá hra nakonec vedla k úspěchu a rychlé srovnání stavu byla živá voda na náš mlýn, který se rozjel. Přibývalo přesných zásahů a náš brankový rozdíl utěšeně rostl. Skvěle zachytal Adam Šulik, který přes zdravotní handicap podržel tým na výbornou. Na posledních 5 minut si brankoviště vyzkoušela i Terka Ouhrabková a za rozhodnutého stavu předvedla několik těžkých zákroků a korunovala svůj debut bez obdržené branky. Finální výsledek 7:3 byl překvapivý, ale zasloužený.

Byla to parádní tečka za dlouhou sezónou, v které jsme sice o jediný bod nedosáhli na play off, ale 4. místo v konkurenci velkých týmů není špatným výsledkem. Pro některé hráče to byl zároveň poslední soutěžní zápas mezi dorostenci a proto bych jim chtěl poděkovat za nasazení, výkony a pomoc týmu po celou sezónu.

11:3

Mocní Tuleni Podbořany – Florbal Jirkov

7:3

Mocní Tuleni Podbořany – Florbal Chomutov B

Děkuji také všem rodičům, fanouškům, vedení klubu za trpělivost, podporu, organizaci a skvělou domácí atmosféru v naší nádherné hale, kterou nám může spousta jiných klubů právem závidět.